Știri - Anunțuri de interes public

Pagina 1 din 67123 ... 67Știri mai vechi »
22Sep.2022

ANUNȚ DE INTERES PUBLIC

CT BUS anunță publicul călător că programul liniilor pentru transport şcolar se modifică de luni, 26.09.2022, după cum urmează*:
Linia E1: Gară CFR - Tomis Nord (Şcoala nr. 38) - 07:10 şi 11:20;
Tomis Nord (Şcoala nr. 29) - Gară CFR - 07:10 şi 11:30;

Linia E2: KM 5 Sere - Tomis Nord (Şcoala nr. 38) - 07:10 şi 11:15;
Tomis Nord (Şcoala nr. 29) - KM 5 Sere - 07:10 şi 11:40;

Linia E3: Palazu Mare - Tomis Nord (Şcoala nr. 38) - 07:10;
Tomis Nord (Şcoala nr. 29) - Palazu Mare - 11:40;

*Programul complet poate fi și în aplicaţia CT BUS.
Modificarea survine ca urmare a solicitărilor primite din partea unităţilor de învăţământ deservite de cele 3 linii.

- traseul E1: Gară – bd.Lăpușneanu – Tomis Nord
TRASEUL ȘCOLAR E1 - SENS DEPLASARE: TOMIS NORD - GARA CFR
STAȚIA ORA ȘCOALA / GRĂDINIȚA
ȘCOALA NR. 29 07:10 11:30 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU"
Sc. Nr 38 „Dimitrie Cantemir” 07:12 11:35 GRĂDINIȚA "AMICII"
Suceava 07:14 11:37
ȘCOALA NR. 7 07:16 11:39 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 "REMUS OPREANU"
Padre Pio 07:18 11:42
Dacia 07:20 11:44
Farului 07:22 11:46
Portitei 07:24 11:48
Colegiul de Arta 07:25 11:50
Casa de Cultură 07:26 11:52
București 07:28 11:54
POLICLINICA II 07:31 11:55 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 "ION JALEA"
GARA CFR 07:40 12:00


TRASEUL ȘCOLAR E1 - SENS DEPLASARE: GARA CFR - TOMIS NORD
STAȚIA ORA ȘCOALA / GRĂDINIȚA
GARA CFR 07:10 11:20
POLICLINICA II 07:13 11:23 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 "ION JALEA"
BUCUREȘTI 07:14 11:25
CASA DE CULTURĂ 07:16 11:27
Colegiul de Artă 07:18 11:28
Portitei 07:20 11:30
Farului 07:22 11:32
DACIA 07:23 11:35
Padre Pio 07:25 11:37
ȘCOALA NR. 7 07:29 11:42 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 "REMUS OPREANU"
SUCEAVA 07:31 11:44
ȘCOALA NR. 29 07:33 11:46
Sc. Nr 38 „Dimitrie Cantemir” 07:40 11:50


- traseu E2: KM5 – str. Cumpenei – str. Soveja – Tomis Nord
TRASEUL ȘCOLAR E2 - SENS DEPLASARE: TOMIS NORD – KM 5 (SERE)
STAȚIA ORA ȘCOALA / GRĂDINIȚA
ȘCOALA NR. 29 07:10 11:40 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU"
Sc. Nr 38 „Dimitrie Cantemir” 07:12 11:45 GRĂDINIȚA "AMICII"
Brotacei 07:14 11:48
Tulcei 07:16 11:50
Ghiocel 07:20 11:54
Semanatorului 07:22 11:55
Izvor 07:22 11:57
Baba Novac 07:24 11:59
ȘCOALA NR. 23 07:26 12:01 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 23 "C-TIN BRÂNCOVEANU"
GRĂDINIȚA "DELFINII JUCĂUȘI"
ELIBERĂRII 07:28 12:03
I.C. BRĂTIANU 07:30 12:05
Spiru Haret 07:33 12:08
ȘCOALA NR. 40 07:35 12:10 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 40 "AUREL VLAICU"
Gheorghe Marinescu 07:39 12:14
C.L.Sere 07:41 12:16


TRASEUL ȘCOLAR E2 - SENS DEPLASARE: KM 5 (SERE) - TOMIS NORD
STAȚIA ORA ȘCOALA / GRĂDINIȚA
C.L.Sere 07:10 11:15
Gheorghe Marinescu 07:12 11:16
ȘCOALA NR. 40 07:15 11:20 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 40"AUREL VLAICU"
Spiru Haret 07:17 11:23
I.C. BRĂTIANU 07:20 11:27
ELIBERĂRII 07:28 11:29
ȘCOALA NR. 23 07:23 11:31 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 23 "C-TIN BRÂNCOVEANU"
GRĂDINIȚA "DELFINII JUCĂUȘI"
BABA NOVAC 07:24 11:33
IZVOR 07:26 11:35
Semanatorului 07:28 11:36
Ghiocel 07:29 11:37
Zmeurei 07:31 11:38
Suceava 07:35 11:40
Brotacei 07:36 11:41
ȘCOALA NR. 29 07:37 11:42 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU"
Sc. Nr 38 „Dimitrie Cantemir” 07:40 11:45 GRĂDINIȚA "AMICII"


- traseu E3: Palazu Mare – bd. Tomis -Tomis Nord
TRASEUL ȘCOLAR E3 - SENS DEPLASARE: PALAZU MARE - TOMIS NORD
STAȚIA ORA ȘCOALA / GRĂDINIȚA
C.L. SANATORIU 07:10
Santinelei 07:12
ȘCOALA 07:13 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 14
GRĂDINIȚA NR. 39
Dumbraveni 07:15
RECOLTEI 07:16
Lucian Blaga 07:18
TOMIS PLUS 07:20
GRĂDINA 07:22
Constanta 07:24
Hortensiei 07:27
Tulcei 07:29
Suceava 07:36
Brotacei 07:37
ȘCOALA NR. 29 07:34 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU"
Sc. Nr. 38 „Dimitrie Cantemir” 07:40 GRĂDINIȚA "AMICII"


TRASEUL ȘCOLAR E3 - SENS DEPLASARE: TOMIS NORD – PALAZU MARE
STAȚIA ORA ȘCOALA / GRĂDINIȚA
ȘCOALA NR. 29 11:40 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU"
Sc. Nr. 38 „Dimitrie Cantemir” 11:45 GRĂDINIȚA "AMICII"
BROTĂCEI 11:47
Tulcei 11:49
Hortensiei 11:50
SERE 11:53
Barbu Catargiu 11:54
Santinelei 11:57
SANATORIU 11:59
Santinelei 12:00
ȘCOALA 12:03 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 14
GRĂDINIȚA NR. 39
Dumbraveni 12:04
RECOLTEI 12:06
Lucian Blaga 12:08
TOMIS PLUS 12:10




joi, 22 septembrie 2022


22Sep.2022

ANUNȚ DE INTERES PUBLIC

CT BUS anunță publicul călător că în perioada 26.09.2022 – 18.11.2022 se pot depune cererile pentru permisele de călătorie gratuite valabile pentru anul 2023.

Categoriile de beneficiari pentru care Primăria Municipiului Constanța acordă facilități la transportul public de călători sunt următoarele:
1. Persoanele în vârstă de peste 70 de ani, indiferent de venituri;
2. Pensionari cu pensii până la 2.310 lei (inclusiv);
3. Persoane în vârstă de peste 60 de ani, care nu realizează venituri;
Actele necesare în baza cărora vor fi eliberate permisele de călătorie sunt:
a) cerere tip (de la orice tonetă CT BUS);
b) act de identitate (copie și original );
c) cupon de pensie (copie xerox) pentru persoanele menționate la punctul 2).
Cererile și documentele aferente se pot depune zilnic, la toate tonetele CT BUS.
Următoarele categorii de beneficiari NU vor depune cerere, dar vor ridica abonamentul / permisul de călătorie de la orice tonetă CT BUS:
- elevii din învățământul preuniversitar;
- studenții orfani;
- persoanele cu dizabilități (cu handicap grav, accentuat) și asistenții personali ai persoanelor cu handicap grav sau însoțitorii acestora, nevăzătorii cu handicap grav și accentuat precum și însoțitorii nevăzătorilor cu handicap - pot obține permisul de călătorie de la D.G.A.S. Constanța – B-dul Ferdinand nr. 97 (Blocul Turn - Gară);
- persoanele cu dizabilități, cu grad de handicap mediu și ușor - pot obține permisul de călătorie de la toate tonetele CT BUS;
- deținuții politici (Decret - Lege Nr.118 / 1990) și persoanele strămutate (Legea Nr. 189 / 2000) - pot obține permisul de călătorie de la tonetele CT BUS – Gară / la sediul CT BUS;
- șomerii - pot obține permisul de călătorie de la toneta CT BUS - Delfinariu;
- Beneficiarii Legii 416 - pot obține permisul de călătorie de la toneta CT BUS – City Park Mall.



joi, 22 septembrie 2022


21Sep 2022

ANUNȚ DE INTERES PUBLIC

CT BUS anunță publicul călător că pe 22.09.2022, în intervalul orar 08:00-16:00, autobuzele liniei 2-43 circulă deviat din cauza lucrarilor de asfaltare de pe str. Brizei. Astfel, pe sensul către Cap de Linie Poarta 6, vor circula pe bd. 1 Mai Vechi – str. Pajurei – str. Viorelelor. .
Vă mulțumim pentru înțelegere!



miercuri, 21 septembrie 2022


20Sep 2022

ANUNȚ DE INTERES PUBLIC

CT BUS anunță publicul călător că pe 20 şi 21.09.2022, în intervalul orar 08:00-16:00, autobuzele liniei 2-43 circulă deviat din cauza lucrarilor de asfaltare de pe str. Brizei. Astfel, pe sensul către Cap de Linie Poarta 6, vor circula pe bd. 1 Mai Vechi – str. Pajurei – str. Viorelelor. .
Vă mulțumim pentru înțelegere!



marți, 20 septembrie 2022


16Sep 2022

ANUNȚ DE INTERES PUBLIC

CT BUS anunță publicul călător că începând de luni, 19.09.2022, suspendă linia estivală CiTY TOUR.
Constănțenii și turiștii se mai pot bucura de o plimbare la înălțime până duminică (inclusiv), pe traseul: Gară CFR – bd. 1 Mai – Port Constanța – bd. Regina Elisabeta – str. Termele Romane – str. Traian – str. Mircea cel Bătrân – bd. Mamaia – Tabără Turist - bd. Mamaia - bd. Tomis - str. Ferdinand - Gară CFR.



vineri, 16 septembrie 2022


13Sep 2022

ANUNȚ DE INTERES PUBLIC

CT BUS anunță publicul călător că de astăzi, 13.09.2022, cei interesaţi să-şi procure cardul personalizat CT BUS se pot prezenta şi la tonetele "Bulevard", "Km 4-5" şi "Delfinariu".
Cardul CT BUS poate fi solicitat, de asemenea, la tonetele "Baba Novac", "Dacia", "Brotăcei", "Primăverii", "Vamă" şi "Poarta 1" şi este disponibil doar la achiziţionarea unui abonament.
Vă mulțumim pentru înțelegere!



marți, 13 septembrie 2022


Pagina 1 din 67123 ... 67Știri mai vechi »